GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Gizlilik Politikası başlığı altında verilen bu metin ile mangahane.com adlı internet sitesi ve o sitenin sorumluları olarak biz(“mangahane” genel adı ile belirtilmek üzere) kullanıcıların mangahane.com’da bulunan şahsi bilgilerinin aşağıda ayrıntıları yazılan hal, şekil ve sürede kullanımı ve korunması hakkındaki hususları beyan ederiz.

Mangahane, kullanıcılarının kişisel verilerini yasalara aykırı olan hiç bir şekilde kaydetmeyecek ve arşivlemeyecektir.

Mangahane.com sitesine kayıt olan üyelerin şifresi hiç kimse ile paylaşılamaz.(yasaların emrettiği durumlar hariç)

Bir hesabın çalınması durumunda hesap sahibinin mangahane’ye durumu bildirmesi ve site yönetiminin o hesabın yeniden sahibinin kullanımına geçirmeyi veya kapanması gibi önlemleri alması gerekmektedir.

Mangahane.com üyelerinin hesapları hesap sahibinin iradesi dışında kullanılamaz.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve/veya bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, mangahane.com haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler mangahane tarafından da güncellenebilecektir.

Kullanıcı isterse mangahane sitesini sosyal medya üzerinden paylaşabilir. Bunu yapan kullanıcının sosyal medya bilgileri alınmaz.

Eğer kişi hesabının başka kişiler tarafından kullanıldığından şüphelenir ise bu durumu mangahane’ye bildirmek zorundadır. Aksi halde sorumluluk hesap sahibine aittir.

İdari kurumlar veya adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Ziyaretçiler sitede yorum bıraktığında yorum formunda gösterilen verileri ve ayrıca istenmeyen yorum tespitine yardımcı olmak için ziyaretçinin IP adresi ve tarayıcı bilgisi metnini de toplayabiliriz.

Mangahane günlük dosyalarını kullanma konusunda standart bir prosedür izler. Bu dosyalar ziyaretçileri web sitelerini ziyaret ettiklerinde günlüğe kaydeder. Tüm barındırma şirketleri bunu ve barındırma hizmetlerinin analizlerinin bir parçasını yapar.Günlük dosyaları tarafından toplanan bilgiler arasında internet protokolü (IP) adresleri, tarayıcı türü, İnternet Servis Sağlayıcısı (İSS), tarih ve saat damgası, yönlendirme / çıkış sayfaları ve muhtemelen tıklama sayısı bulunur. Bunlar kişisel olarak tanımlanabilir herhangi bir bilgi ile bağlantılı değildir. Bilgilerin amacı eğilimleri analiz etmek, siteyi yönetmek, kullanıcıların web sitesindeki hareketlerini izlemek ve demografik bilgi toplamaktır.

Yukarıda da değinildiği gibi Mangahane internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Web sitemiz bizim tarafımızdan işletilmeyen bizden bağımsız harici sitelere link verebilir. Lütfen bu sitelerin içeriğinin ve uygulamalarının üzerinde kontrol sahibi olmadığımızı ve kendi gizlilik politikaları için sorumluluk veya yükümlülük kabul edemeyeceğimizi unutmayınız.

Sitemizdeki bazı reklam verenler çerezleri ve web işaretlerini kullanabilir. Bu gizlilik politikası reklam verenler veya web siteleri için geçerli değildir.

Mangahane kuruluş politikası itibariyle çocukları koruyacağını beyan eder. Mangahane 18 yaşın altındaki çocuklardan bilerek Kişisel Tanımlanabilir Bilgi toplamaz. Çocuğunuzun bu tür bilgileri web sitemize sağladığını düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçmenizi isteriz. Bu tür bilgiler derhal kayıtlardan çıkartılacaktır. Fakat mangahane’nin üyelerinin doğum bilgilerine erişme gibi bir imkânı yoktur. Aksini beyan etmeyen tüm kullanıcılar bu maddenin dışında tutulur.

Mangahane.com internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, bu metinde yazılan gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.