HAKKIMIZDA

Mangahane, öncesinde farklı çeviri site ve gruplarında çevirmenlik, editörlük, çevirmen – editör sorumluluğu ve yöneticilik yapmış 3 arkadaşın(Ben Krennic, Gizshita, Manhuman) bir araya gelmesi ile 2020 yılında kurulmuştur.

Temel amacımız dostluk ve arkadaşlık çerçevesinde hoşumuza giden, okurlarımızın da hoşuna gideceğini düşündüğümüz manga-webtoon ve diğer görsel hikâye ürünlerini Türkçeye kazandırmaktır. Bunu yaparken söz konusu ürünleri, Türkçenin hak ettiği güzellikte, kaliteli ve asla ruhsuz olmayan bir çeviri ve yine kaliteli bir edit ile okurlarımıza sunmak esas önceliğimizdir.

Mangahane olarak biz 4 kurucu üye, manga çeviri grupları arasında karşılıklı bir anlayış ve dostluğun olması gerektiğine gönülden inanıyor, her grubun kendi çevirmen ve editörlerinin hakkını koruması gerektiğini de belirtiyoruz. Bu işten maddi bir kazanç beklemiyor, temel önceliğimizi yukarıda da değindiğimiz gibi dostluk ve arkadaşlık çerçevesinde çizmeyi doğru buluyoruz.

Nihai amacımız çeviri dünyasına yeni ve kaliteli bir grup daha kazandırmak ve yeni çevirmen ve editörleri siz kıymetli okuyucularımızın hak ettiği kalitede ürünler ortaya koyacak şekilde eğitmektir.

Sağlık, mutluluk, dostluk ve güzel hikâyeler her zaman sizinle olsun.

 

MANGAHANE